معرفی دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam یا دانشگاه آزاد آمستردام یکی از دو دانشگاه دولتی این شهر هلند است. البته دولتی بودن این دانشگاه چندان در آزاد بودن و بین المللی بودن  دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam اخلال ایجاد نمی‌کند. این دانشگاه را به اختصار VU Amsterdam نیز می گویند.

دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam  در سال ۱۸۸۱ افتتاح شده است و در آن بیشتر به تدریس علوم انسانی با گرایش علوم اجتماعی می‌پردازند. این دانشگاه حدود ۱۷۰ کرس و برنامه تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهد. در این دانشگاه بیشتر برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی است و از این رو برای پذیرش در این دانشگاه با مشکل زبان و آموختن زبان هلندی چندان درگیر نیستید.

دانشگاه VU آمستردام خود را یک دانشگاه چند ملیتی معرفی می‌کند. همین طور یکی از شاخصه‌های دانشگاه آزاد آمستردام تحقیقاتی بودن برنامه‌های تحصیلی است که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود.

اعتبار مدارک Vrije Universiteit Amsterdam در ایران چگونه است

در آخرین رجوعی که ما به سایت دانش آموختگان وزارت علوم ایران داشتیم و هم زمان با نگارش این مقاله در اسفند ۱۳۹۸ دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam در تمام رشته‌ها و مقاطع در رتبه ممتاز رتبه بندی شده و مدارک آن در تمام مقاطع مورد پذیرش است. البته قبل از اخذ پذیرش در از این دانشگاه باز هم رشته مورد نظر و همین طور مقطع تحصیلی را از سایت وزارت علوم استعلام کنید.

اما طبق تحقیقات ما Vrije Universiteit Amsterdam یکی از دانشگاه‌های گروه الف و ممتاز از نظر وزارت علوم است و تمام مقاطع و رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود قابل معادل سازی در ایران است.

اعتبار جهانی Vrije Universiteit Amsterdam

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam می توان در نظر گرفت اعتبار جهانی مدارکی است که از این دانشگاه به دانشجویانش اعطا می‌کند. در مارچ ۲۰۲۰ و بر اساس رتبه بندی سایت معتبر.topuniversities QS دانشگاه آزاد آمستردم رتبه ۲۱۹ در سطح بین المللی را داشته است و علاوه بر ایران تمام کشور‌های اتحادیه اروپا و بیشتر کشور‌های جهان نیز با این رتبه علمی این مدارک مقاطع مختلف تحصیلی و رشته‌های تحقیقاتی آن را می‌پذیرند.

این دانشگاه در آخرین آمار خود ۲۳۲۵۵ دانشجو داشته است ۲۳۹۹ اعضای هیئت علمی دانشکده‌های این دانشگاه برای آموزش به دانشجویان است. این تعداد کاملا نسبت بسیار مناسب میان اعضای هیئت علمی و دانشجو را در این دانشگاه نشان می‌دهد .  برای آن که برای این ادعا یک قیاس مناسب به دست آورید تعداد دانشجویان دانشگاه تهران به عنوان یکی از بهترین و پر سابقه ترین دانشگاه‌های ایران ۵۵۶۴۵ نفر است و تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران ۲۱۶۴ نفر و البته پر واضح است که رتبه دانشگاه تهران ۶۵۰ در میان دانشگاه‌های جهان است.

بورس تحصیلی در Vrije Universiteit Amsterdam

دانشگاه آزاد آمستردام از این رو این نام را یافته است که بی دخالت دین و دولت در امور اجرای خود به فعالیت می‌پردازد. و این به آن معنی نیست که تمام واحد‌های ارائه شده در آن فقط در ازائه پرداخت شهریه قابل گذراندن است. این دانشگاه برای دانشجویان ممتاز خود تعداد قابل توجهی بورس تحصیلی نیز در نظر گرفته است و از آنجا که دو سوم دانشجویان مشغول در دانشگاه آزاد آمستردام خارجی هستند این بور‌س‌ها به آنان نیز بدون محدودیت تعلق می‌گیرد.

البته بخش اعظم این برورس‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است در مجموع دانشگاه VU آمستردام در سه دسته متفاوت ۱۹ برنامه بورس تحصیلی یا اسکالرشیپ دارد که می‌توانید در این آدرس آنها را به زبان انگلیسی مطالعه کنید WWW.VU.NL/SCHOLARSHIPS

دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam در کجای آمستردام واقع شده است.

دانشگاه آزاد آمستردام در حاشیه جنوبی شهر و بین ناحیه مرکزی و شهرک‌های آمستل واقع شده . شما برای رسیدن به  دانشگاه VU از مرکز شهر آمستردام و از بخش قدیمی شهر می‌توانید ۳۵ دقیقه اتوبوس سواری و ۲۳ دقیقه تراموا سواری کنید.

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments