آشنایی با دانشگاه  Eindhoven University of Technology

Eindhoven University of Technology

دانشگاه Eindhoven University of Technology که به اختصار TU/e نیز نام یافته، به همراه دو کارخانه عظیم فیلیپس و داف DAF آیندهوون را به شهری صنعتی بدل کرده‌اند. البته این به معنی وجود آلودگی‌های صنعتی در این شهر نیست زیرا بیشتر خطوط تولید این دو کارخانه بزرگ تولید کننده وسایل برقی و کامیون، در هلند نیست و به کشور‌های دیگر انتقال یافته است؛ اما مهندسین و طراحان این دو شرکت بزرگ در آیندهوون اقامت دارند و از این رو وجود یک دانشگاه بزرگ فناوری در این شهر کاملا ضروری است. البته این داشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های هلند و اروپاست.

دولت هلند در ۱۹۵۶ برای تأمین نیروی متخصص صنایع مختلف هلند اقدام به تأسیس  Eindhoven University of Technology یا دانشگاه فناوری آیندهوون کرده است و از آن تاریخ به امروز این دانشگاه را می‌توان MIT هلند بدانیم.

گرایش تحقیقاتی و صنعتی دانشگاه سبب شده از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۱۰ جایزه معتبر برای تحقیقات صورت گرفته در این دانشگاه به محققان این دانشگاه تعلق بگیرد.

اعتبار مدارک و رتبه دانشگاه Eindhoven University of Technology

دانشگاه Eindhoven University of Technology هلند در لیست ۲۰۲۰ اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران در بالاترین سطح ممکن یعنی رتبه ممتاز قرار دارد. همین طور این دانشگاه بر اساس اعلام وزارت علوم در همه مقاطع از لیسانس تا دکترا مدارک معتبر به دانشجویان خود ارائه می‌دهد و مدارکی از این دانشگاه گرفته می شود در تمامی رشته‌ها در ایران معتبر است. البته قبل از ثبت نام و پذیرش نهایی در دانشگاه تکنولوژی آیندهوون حتما از سایت اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم استعلام کامل را به عمل آورید.

اعتبار بین المللی دانشگاه آیندهوون

اما اعتبار بین المللی دانشگاه فناوری آیندهوون این دانشگاه در لیست معتبر سایت topuniversities در ابتدای سال ۲۰۲۰ رتبه ۱۰۲ را به دست آورده است این به آن معنی است که اگر قصد دارید در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنید حتما دانشگاه فناوری آیندهوون برای شما جایی مناسب است.

این سایت همچنین تعداد کل دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه را بیش از ۹۰۰۰ نفر اعلام کرده البته از تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه اطلاعی نداده است. رتبه این دانشگاه نسبت به بهترین دانشگاه صنعتی ایران یعنی دانشگاه شریف ۳۰۰ رتبه بالاتر است. در همین لیست دانشگاه شریف در رتبه ۴۰۷ به سر می‌برد.

یکی دیگر از شگفتی‌های Eindhoven University of Technology  انتشار بیش از ۳۰۰۰ عنوان نشریه علمی در این دانشگاه است.

دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی دانشگاه  Eindhoven University of Technology

دانشکده‌ها و دپارتمان‌های دانشگاه فناوری آیندهوون عبارت اند از:

  • دپارتمان ریاضیات و کامپیوتر
  • دپارتمان مهندسی صنایع و علوم نوآورانه
  • مدرسه تکنولوژی آموزشی
  • دپارتمان طراحی صنعتی
  • دپارتمان مهندسی برق
  • دپارتمان عمران
  • دپارتمان مهندسی پزشکی
  • دپارتمان مهندسی شیمی
  • دپارتمان مهندسی مکانیک
  • دپارتمان فیزیک کاربردی

تأکید بر روی مهندسی صنایع و ادغام این دانشکده با دانشکده فناوری‌های نوین و همین طور تأسیس یک دپارتمان جداگانه برای فیزیک کاربردی سبب شده است که این دانشگاه به یکی از بهترین مکان‌ها برای تحقیقات در زمینه صنعت خودرو بدل شود. همین طور دپارتمان مهندسی کامپیوتر نیز یکی از مهمترین گروه‌های آموزشی این دانشگاه است.

بورس تحصیلی در دانشگاه Eindhoven University of Technology

در سال ۲۰۲۰  دانشگاه TU/e در ۱۲ گروه مختلف به دانشجویان خود بورس تحصیلی می‌دهد. این بورس‌ها از بورس تحصیلی کشور هلند که بالاترین بورس تحصیلی با تقبل ۱۰۰٪ هزینه های تحصیل در دانشگاه است شروع می‌شود و به درجات مختلف دیگر نیز تقسیم می‌گردد.

دانشگاه Eindhoven University of Technology در کجای شهر است

ناحیه مرکزی شهر آیندهوون با یک اتوبان دایره‌ای شکل از مابقی شهر جدا می‌شود مساحتی نزدیک به ۱ دهم فضای مرکزی شهر آیندهوون را این دانشگاه به خود اختصاص داده است. فقط کافیست از ورزشگاه تیم psv آیندهوون که در مرکز شهر قرار دارد ۱۰ دقیقه با دوچرخه به سمت شمال شرق بروید. در کناره رودخانه dommel شهرک دانشگاهی Eindhoven University of Technology را به راحتی می‌توانید ببینید. این شهرک به گونه‌ای طراحی شده است که در انتهای شرقی آن عملا شهر آیندهون دیگر گسترش نیافته و شما با فضای سبز بسیار وسیع خارج شهر رو به رو می‌شوید.

Eindhoven University of Technology

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments