معرفی دانشگاه Tilburg University

Tilburg University

در میان دانشگاه‌های هلند برخی از دانشگاه‌ها به خاطر تدریس در سطح بسیار بالای یک رشته شهرت می‌یابند. حال آن که برخی دیگر به واسطه سطح بالا کیفیت تمام رشته‌هایی که در آن تدریس می‌شود شهره هستند. دانشگاه Tilburg University یکی از این دانشگاه‌هاست. وقتی نام دانشگاه Tilburg University به میان می‌آید دو رشته مدیریت و اقتصاد در کنار رشته حقوق حق تقدم طرح را می‌یابند.

Tilburg University  در شهر تیلبرگ در یکی جنوبی ترین مناطق کشور هلند تأسیس شده است. این دانشگاه در ۱۹۲۷ تأسیس شده و از این رو چشم انداز کشور هلند برای توزیع امکانات را نشان می‌دهد. از شهر تیلبرگ تا مرز هلند و بلژیک با دوچرخه ۴۰ دقیقه راه است. تیلبرگ نیز یک شهر بسیار کوچک در جنوب هلند است و شاید Tilburg University  تنها جای مهم این شهر محسوب شود. این شهر تنها ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد. شاید مدرن ترین و مرتفع ترین بنای شهر ساختمان بزرگ دانشگاه Tilburg University است.

هر چقدر شهر تیلبرگ شهری کوچک و گمنام است، دانشگاه Tilburg University در عرصه‌های مهم علوم انسانی نامدار و معروف است. این دانشگاه در رشته مدیریت کسب و کار مقام پنجم دنیا دارد و در زمینه اقتصاد رتبه ۲۱ را از آن خود نموده است.

اما مهم ترین افتخار دانشگاه Tilburg University کسب مقام بیست و پنجم برای تحقیقات مولد در سطح بین المللی است. رتبه بندی تحقیقات مولد در سطح اروپا نیز مقام جالبی برای دانشگاه Tilburg University به همراه داشته است و این دانشگاه را به رتبه هفتم اروپا رسانده است.

اعتبار مدارک دانشگاه Tilburg University به چه صورت است

دانشگاه Tilburg University نیز مانند برخی دیگر دانشگاه‌های تراز اول هلند  در لیست دانشگاه‌های ممتاز اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار دارد. البته مدارک رشته حقوق این دانشگاه فقط در رشته‌های حقوق بین الملل در ایران پذیرفته و قابل معادل سازی است. شما می‌توانید لیست دانشگاه های معتبر کشور هلند را در صفحه اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم بخوانید. طبق اعلامیه این سازمان  از سپتامبر ۲۰۲۰ تنها مدارک دانشگاه‌های رتبه ممتاز خارجی در وزارت علوم مورد پذیرش است. البته توصیه ما بر این است که قبل از ثبت نام در یکی از رشته‌های این دانشگاه حتما از وزارت علوم وضعیت اعتبار مدارک دانشگاه را استعلام کنید.

اعتبار جهانی Tilburg University

در سایت topuniversities نیز با در نظر گرفتن معیار‌های بسیار زیادی در رتبه بندی تمام دانشگاه‌های جهان، رتبه ۳۷۱ را در ابتدای سال ۲۰۲۰ به Tilburg University داده است.  این دانشگاه طبق آمار سایت تاپ یونیورسیتی ۶۹۱ نفر عضو هیئت علمی دارد و ۸۷۳۰ دانشجودارد و اگر تعداد کارمندان و مشاغل وابسته به دانشگاه را نیز حساب کنیم از هر ۲۱ نفر در شهر تیلبرگ یک نفر با دانشگاه تیلبرگ در ارتباط کار است.

دانشکده‌ها و رشته هایی در دانشگاه Tilburg University تدریس می‌شود

این دانشگاه دربرگیرنده رشته‌های

  •         الهیات
  •         حقوق
  •         اقتصاد
  •         مدیریت
  •         علوم اجتماعی و رفتاری

یکی از جالب‌ترین امکانات این دانشگاه ساختمان Zwijsen building یا ساختمان زویجسن است. این ساختمان با معماری خاص صرفا برای تعامل، سکوت و عبادت بنا شده شده است. از آنجا که دانشگاه تیلبرگ یک مرکز توسعه علوم انسانی است با ساختن این ساختمان پیام بسیار روشنی را به دانشجویان خود انتقال می‌دهد. شما در این دانشگاه به دنبال درک متقابل آرا و نظریات دیگران هستید تفکر را باید در رأس تمامی امور روزمره خود قرار دهید.

Tilburg University

همین نیاز به تفکر است که موقعیت زمین خاصی را برای بنای کل دانشگاه تیلبرگ تهیه دیده است و در قسمت غربی این دانشگاه دیگر شهر ادامه پیدا نکرده و فضای باز بسیار زیبایی را می توانید مشاهده کنید. این موضوع در بسیار از دانشگاه‌های هلند کاملا در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه نزدیک یک موقعیت طبیعی بسیار مناسب برای قدم زدن، ورزش کردن و تفکر است

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments