آشنایی با دانشگاه University of Twente

University of Twente

University of Twente یا دانشگاه توئنته یک دانشگاه بسیار بزرگ در شرق کشور هلند است این دانشگاه در شهر کوچک انسخده بنا شده است این دانشگاه در سال ۱۹۶۱ تأسیس شد و مانن دانشگاه تیلبرگ در یک از شهرهای نزدیک مرز هلند ساخته شده است.
انسخده شهر کوچ در فاصله ۱۲٫۵ کیلومتری با مرز آلمان است و در شرق کشور هلند واقع شده. دولت هلند با این تأسیس دانشگاه‌های بزرگی مانند University of Twente در شهر کوچکی مانند انسخده و تیلبرگ این شهر‌ها را از هویت روستا شهری خود را به شهر های دانشگاهی بدل کرده است. شهر انسخده در مجموع ۱۵۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و این در حالی است که دانشگاه بزرگ توئنته به تنهایی ۱۰۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده و تعداد این افراد همراه با کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه تا حدود ۱۲۰۰۰ نفر می‌رسند. و چیزی نزدیک به یک دهم جمعیت شهر با University of Twente سر و کار دارند .
University of Twenten از آن دسته دانشگاه‌هایی است که در یک کلام باید آنها را دانشگاه‌های جامع یا بسیار بزرگ معرفی کرد. مانند دانشگاه تهران که علاوه بر دانشکده‌های علوم انسانی و اقتصاد و بازرگانی رشته‌های فنی را در خود جای داده‌اند. University of Twente نیز چندین دانشکده مهم در خود جای داده است.
تفاوت University of Twente با دانشگاه‌های ایران این است که در یکی از شهر‌های بسیار کوچک هلند واقع شده این دانشگاه نزدیک مرز آلمان است . این موارد شاید یکی از عجیب‌ترین موضوعاتی باشد که ما در بسیاری از دانشگاه‌های هلند می‌بینیم. اما دولت هلند با این کار امکانات آموزشی را در تمام شهر‌های خود پخش کرده است و همین موضوع سبب شده است. شهر‌های هلند مانند شهر‌هایی چون لندن تهران و یا نیورک بزرگ نشود.
شما در انسخده شهر نزدیک University of Twente به راحتی می‌توانید همه امکانات رفاهی را می‌توانید به دست آورید و هیچ نیازی نیست که برای خرید یا تفریح به شهر‌های بزرگی مانند آمستردام بروید. حتی امکانات تفریحی و اقامتی دانشگاه توئنته یکی از مهم ترین ویژگی‌های این دانشگاه است که شما را از رجوع به شهر‌های اطراف حتی انسخده بی نیاز می‌کند.

اعتبار مدارک University of Twente

University of Twente از نظر مرکز امور دانش آموختگان وزارت علوم و فناوری ایران در بالاترین سطح ممکن دسته بندی شده است. تمام مدارک در تمامی سطوح این دانشگاه در ایران پذیرفته است و شما می‌توانید با این مدارک در ایران مشغول به کار مرتبط با رشته خود شوید.
اما این اطلاعات برای اسفند ۹۸ است و اگر می‌خواهید در سال ۹۹ در یکی از رشته‌ها این دانشگاه به درس خواندن مشغول شوید حتما سری به سایت اداره کل امور دانش آموختگان دانشگاه تهران بروید و رشته و دانشگاه خود را قبل از هرگونه ثبت نام در این دانشگاه استعلام کرده از اعتبار آن مطمئن شوید.

اعتبار بین‌المللی University of Twente

اعتبار بین‌المللی University of Twente بسیار خیره کننده است. این دانشگاه با دارا بودن بیش از ۱۰۰۰۰ نفر دانشجو یکی از بیشترین تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های هلند را دارد. اما این تعداد دانشجویان زیاد سبب نمی‌شود که از استاندارد‌های آموزشی University of Twente که در بالاترین سطح بین المللی است چیزی کم شود.
در این دانشگاه به ازائه هر ۱۰٫۶ دانشجو یک عضو هیئت علمی برای آموزش دارد و در مجموع ۹۹۶ نفر در این دانشگاه عضو هیئت علمی هستند. همین امکانات بسیار زیاد و اعضای هیئت علمی مناسب سبب شده است این دانشگاه در ردیف ۱۸۶ دنیا قرار بگیرد.
در توئنته شما می‌توانید بورس‌های تحصیلی بسیار مناسبی را نیز به دست آورید به خصوص بورس تحصیلی دولت هلند که ۱۰۰٪ تمام هزینه‌های تحصیل را در دوره لیسانس و فوق لیسانس بر عهده می گیرد.
همین طور در دانشگاه توئنته برخی از رشته‌ها به زبان هلندی تدریس می‌شود اما تعداد رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند به مراتب بیشتر است به خصوص که در دوره‌های تحصیلات تکمیلی این تعداد به اوج خود می رسند.

2.5 2 votes
رأی دهی به مقاله

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments