آشنایی با فرهنگ هلندی

فرهنگ هلندی

تقسیمات کشوری باعث ایجاد فرهنگ خاص می‌شود. این تقسیمات تنها به کشور محدود نمی‌شود و استان‌های متنوع را هم در بر می‌گیرد. بنابراین در یک کشور علاوه بر این که به صورت کلی یک فرهنگ جدا دارند، در هر بخش از استان‌های آن هم می‌توانیم شاهد فرهنگ‌های متفاوتی باشیم. امروز می‌خواهیم فرهنگ هلندی را در این مقاله بررسی کنیم. با آداب و رسوم آن‌ها آشنا شویم تا برای زندگی در هلند بتوانیم ارتباط بهتری برقرار کنیم.

هلند کشور گل‌های رنگارنگی است که قاعدتا فرهنگ متفاوتی هم با دیگر کشورها دارد. این کشور بیشترین صادرات گل لاله را به کشورهای دیگر دارد.

هلندی‌ها به زبان هلندی صحبت می‌کنند. اما جالب است بدانید آن‌ها زبان انگلیسی را هم به خوبی صحبت می‌کنند. بنابراین از هر کجای دنیا به این کشور سفر کنید می‌توانید مشکل خود را با زبان انگلیسی حل کنید.

به طور کلی آن‌ها بسیار خوش قول هستند. در صورتی که کاری از عهده آنان خارج باشد، آن کار را نمی‌پذیرند و در صورتی که انجام آن را به عهده بگیرند با مسئولیت تمام کار را تمام می‌کنند.

آشنایی با عادات غذایی در فرهنگ هلندی

غذا خوردن یکی از لذت‌های دنیاست. این که با غذاهای دیگر کشورها در سفر آشنا شوید تجربه جالبی می‌شود. هلندی‌ها علاقه زیادی به خوردن سبزیجات در کنار غذاهای خود دارند. آن‌ها اکثرا غذاهایی را طبخ می‌کنند که به سادگی آماده شوند و از سبزیجات تازه و متنوع تهیه شود. البته به نظر می‌رسد هلندی‌ها تنوع زیادی در لیست غذایی خود نداشته باشند.

نکته جالب عادات غذایی مردم هلند این است که تمایل به غذاهای دیگر کشورها هم دارند. کاری که خیلی از مردمان کشور ما به آن پاسخ مثبت نمی‌دهند.

بیشتر غذاهای آنان از غذاهای ساده‌ای است که با انواع پنیر سرو می‌شود. یکی از سوغاتی‌های پر طرفدار کشور هلند، انواع پنیر است. آن‌ها غذاهای خطه ایتالیا، مدیترانه، چین و اندونزی را هم در برنامه غذایی خود جای می‌دهند.

هلندی‌های سحرخیزند! آن‌ها صبحانه را بین ساعات 6 تا 8 صبح میل می‌کنند. برای صبحانه هم از سرو انواع پنیر غافل نمی‌شوند. آن‌ها بعد از صبحانه حدود ساعت 11 با عزیزان خود چای و قهوه می‌نوشند. این میان وعده برای آن‌ها دلچسب و بهانه‌ای برای تعامل است.

نهار حدود ساعت 13 سرو و ساعت صرف شام 18 است. آن‌ها سعی می‌کنند وعده شام خود را بسیار کامل میل کنند اما به دلیل این که ساعت سرو آن به شب نمی‌رسد، مشکلی برای جسم آنان ایجاد نمی‌کند. البته که این وعده غذایی با یک سوپ خوشمزه شروع و سپس پروتئین و سبزیجات به عنوان غذای اصلی، و بعد یک دسر کوچک وعده شام را تکمیل می‌کند.

در هنگام سرو غذا تا حد امکان برای انجام کاری از سر میز بلند نشوید. هلندی‌ها این کار را بی احترامی می‌دانند. همچنین در هنگام غذا خوردن قسمتی از دستان خود را بر روی میز قرار دهید. از قرار دادن آرنج خود بر روی میز خودداری کنید.

آداب اجتماعی و معاشرت در هلند

اگر کمی با خصوصیات اخلاقی مردم این کشور آشنایی داشته باشید، متوجه می‌شوید که آن‌ها خواسته و نظر خود را به صورت رک و صریح بیان می‌کنند. این موضوع ممکن است برای ما باعث ایجاد سوتفاهم شود. در صورتی که در فرهنگ هلندی بسیار رواج دارد. اما پس از مدتی با شناخت آنان متوجه می‌شوید که این خصلت مخصوص مردمان هلند است. آن‌ها با صراحت و بی‌پروا صحبت می‌کنند، اما در مقابل انتقاد پذیر هم هستند.

در ادامه این موضوع آن‌ها مفهوم تعارف را در معاشرت خود به کار نمی‎برند. ممکن است یکی از دوستان خود را برای برای مهمانی دعوت کرده باشید. اون با دیدن هوای بارانی دعوت شما نپذیرد. این فرهنگ برای آنان به سادگی تعریف شده که همیشه به صلاح خود کاری را انجام دهند. بنابراین نمی‌توانید از دست او ناراحت شوید.

 در صورتی که خواستید به خانه یک هلندی بروید، بهتر است یک شاخه گل یا یادبود کوچکی با خود برای او ببرید. همچنین در لحظه ورود خود از صاحب خانه بپرسید که اجازه ورود با کفش را به خانه او دارید یا خیر. ممکن است حساسیتی برای این موضوع داشته باشند.

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک گذاری  
اطلاع از