آگاهی از شرایط زندگی در هلند

زندگی در هلند

همیشه در خاطرتان باشد، قبل از هر سفر یا مهاجرت بهتر است با فرهنگ و شرایط کلی زندگی در آن شهر یا کشور را مورد جستجو قرار دهید و یک فضای روشن از مقصد برای خود بسازید. برای زندگی در هلند حتی باید در رابطه با آب و هوای این کشور هم اطلاعات به دست آورید. بسیاری از افرادی بودند که با شرایط آب و هوایی کشور مقصد عادت نکرده‌اند و از مهاجرت خود پشیمان شده‌اند.

اگر پس از گذراندن مراحل مهاجرت به هلند، برای زندگی در هلند مستقر شدید، سعی کنید سریعا زبان هلندی را بیاموزید. در غیر این صورت احساس تنهایی به سراغتان می‌آید. برای هلندی‌ها این گزینه مهمی است که مهاجران بتوانند با زبان هلندی در این کشور صحبت کنند. زبان هلندی زبان انگلیسی نیست؛ آن‌ها زبان خاص خود را دارند اما در برخی کلمات شباهت زیادی به انگلیسی دارد. اگر بخواهیم واضح‌تر بگوییم زبان هلندی، زبان بین آلمانی و انگلیسی است.

مردمان مقیم هلند در عین خونگرم بودن، در برخورد  اول ممکن است احساس صمیمیت با شما نداشته باشند. آن‌ها برای اعتماد کردن کمی محتاط هستند. اگر کمی بیشتر آنان را بشناسید متوجه می‌شوید که این ویژگی آنان بسیار هم جالب است. پس از مدتی اگر با شما احساس راحت‌تری داشته باشند برای سال‌ها دوستان خوبی برای شما می‌شوند. بنابراین از رفتار اولیه آن‌ها تعجب نکنید.

شرایط زندگی در هلند

اگر برای کار و شغل به این کشور مهاجرت کرده‌اید باید بدانید که کارفرماهای شرکت‌ها باید ثابت کنند که افراد بومی در این کشور قادر به انجام کار مورد نظر شما نیستند. سپس گزینه بعدی انتخاب از بین مهاجران است.

خدمات درمانی برای زندگی در هلند گران‌تر از دیگر کشورهاست. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما از شرایط بیمه بهره‌مند شوید تا در مواقع لزوم بخشی از هزینه‌های درمانی شما جبران شود. هر فردی که سن بیشتر از 18 سالگی داشته باشد ملزم به پرداخت هزینه بیمه اجباری در این کشور است. البته یک بخش بیمه اختیاری هم وجود دارد که می‌توانید تعرفه مورد نیاز خود را انتخاب و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

برای زندگی در هلند موضوع دیگری که خیلی برایتان مهم است از آن آگاهی داشته باشید وضعیت اقتصادی این کشور است. نرخ بیکاری در کشور هلند حدود 5 درصد است. همین موضوع باعث می‌شود که ثبات اقتصادی این کشور را متوجه شوید.

آشنایی با فرهنگ مردم هلند

زندگی در بین مردمان شاد هلند بسیار هیجان انگیز است. آن‌ها برای هر بهانه‌ای به دنبال برگزاری جشن هستند. به همین دلیل جشن‌های مختلفی در سراسر سال برگزار می‌شود. آن‌ها عاشق دوچرخه سواری‌اند. بهترین وسیله نقلیه‌ای که برای جابجایی خود در نظر می‌گیرند دوچرخه است. البته گران بودن هزینه تاکسی هم دلیل خوبی برای این کار است. اما به نظر می‌رسد بیشترین دردسر در هلند سرقت دوچرخه است. اما یک قانون جالب هم در آیین رانندگی مردم این کشور وجود دارد؛ در صورتی که دوچرخه و ماشین با هم برخورد کنند، راننده خودرو مقصر این تصادف است.

در همه جای دنیا مردم هلند را به مردمانی رک‌گو مثال می‌زنند. آن‌ها احساسات خود را خیلی صریح و راحت بیان می‌کنند. اهل تعارف و بهانه‌تراشی نیستند و در واقع قولی نمی‌دهند که مجبور شوند به دلیل انجام ندادن کاری عذرخواهی کنند. شما هم پس از مدتی زندگی در هلند این رفتار را فرا می‌گیرید.

آن‌ها کودکانی شاد تربیت می‌کنند. شاید دلیل این که افراد بزرگسال هم در این کشور شاد هستند این است که آنان از کودکی با شادی بزرگ شده‌اند. کودکان به راحتی در خیابان بازی می‌کنند و از همان سنین کم دوچرخه سواری را به عنوان وسیله نقلیه انتخاب می‌کنند.

یکی دیگر از عادات رفتاری مردم هلند که شخصیت آن‌ها را متمایز می‌کند خودخواه نبودن آن‌هاست. وقتی با آن‌ها همکار می‌شوید متوجه این نگران آنان خواهید شد که شما را فردی ارزشمند می‌بینند و از پیشرفت شما نگران نمی‌شوند. آن‌ها همان‌گونه که نقاط ضعف شما را صریحا بازگو می‌کنند، نقاط قوت شما را هم می‌بینند.

0 0 vote
Article Rating

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments