زبان رسمی هلند را بشناسیم

زبان رسمی هلند

در این مقاله می‌خواهیم با زبان رسمی هلند و تاریخچه آن آشنا شویم. هر زبانی در هر قوم و کشوری ویژگی‌های خاصی دارد. عوامل زیادی باید تغییر آن در طول تاریخ می‌شود، تغییرات حکومتی، جنگ، مهاجرت و … همگی باعث می‌شود زبان اصالت خود را از دست بدهد و دستخوش تغییراتی شود.

از مهم‌ترین دلایلی که افراد به یادگیری زبان هلندی می‌پردازند مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در این کشور است. اما زندگی در هلند یک مزیت مهم هم برای شما دارد. اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید چندان به مشکل جدی بر نخواهید خورد. چرا که در دانشگاه‌های هلند برای آموزش دروس تخصصی از زبان انگلیسی استفاده می‌شود. بنابراین پس از مدت کوتاهی شما می‌توانید تفاوت‌های آن را با زبان هلندی بیاموزید و بر این زبان هم مسلط شوید.

جالب است بدانید اکثر مردمان مقیم در آمستردام که پایتخت این کشور است، به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. شاید فکر کنید آن‌ها انگلیسی را با لهجه خودشان صحبت می‌کنند. اتفاقا خیر! آن‌ها دقیقا با لهجه اصیل انگلیسی صحبت می‌کنند. پس اگر شما هم چند سال در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده باشید در شهر آمستردام کشور هلند احساس تنهایی نخواهید کرد.

در ادامه با ویژگی‌های زبان مردمان این کشور هم آشنا شوید.

زبان رسمی هلند دارای ویژگی‌های خاصی است

زبان هلندی شباهت‌های زیادی به زبان انگلیسی و آلمانی دارد. در واقع ریشه اصلی این زبان از آلمان غربی گرفته شده است. البته برخی از واژگان زبان فرانسوی نیز وارد این زبان شده است. در واقع این زبان از چند زبان با هم تلفیق شده و یک ترکیب خاص به وجود آورده است.

شما با یادگیری این زبان شانس بیشتری برای یادگیری زبان‌های نروژی و دانمارکی دارید. البته برای یادگیری این زبان شرایط خاصی بر سرعت آن تاثیرگذار است. برای مثال هر چقدر زبان مادری فرد به این زبان نزدیک باشد، فرد با سرعت بیشتری آن را فرامی‌گیرد.

شما با زبان هلندی به راحتی قادر خواهید بود که جنسیت فرد را مشخص کنید. چرا که این زبان جنسیت محور است.

در صورتی که زبان انگلیسی را آموخته باشید، این زبان را هم به راحتی می‌آموزید. چرا که شباهت‌های زیادی با هم دارند.

گرامر زبان هلندی خیلی پیچیده نیست. بنابراین شما می‌توانید بدون دردسر و احساس دلسردی آن را بیاموزید. همچنین در این زبان حرف تعریف وجود ندارد. اگر کمی با دستور زبان و گرامر آشنا شوید این نکته را به خوبی متوجه خواهید شد.

آشنایی با تاریخچه زبان هلندی

درست است که این زبان از تلفیق چند زبان مشابه به وجود آمده اما در نوع خود قدمت زیادی هم دارد. قدمت این زبان به 1900 سال پیش باز می‌گردد. منظور ما سال‌های نزدیک به 107 میلادی است. همچنین لازم است بدانید زبان رسمی هلند در سال‌های 1100 تا 1700 میلادی بسیار متداول بوده، به همین دلیل تاثیرات زیادی از زبان انگلیسی و آلمانی گرفته است.

زبان شناسان به طور کلی تاریخچه زبان هلندی را در سه مرحله تعریف می‌کنند که به دوره باستانی، میانه و امروزی اشاره دارد. در دوره باستانی یعنی سال‌های 700 تا 1100 میلادی، زبان هلندی تاثیرات زیادی از زبان‌های دیگر گرفته، بنابراین شاید بتوان گفت که زبان هلندی زبان یکپارچه‌ای نیست. این تغییرات تنها اضافه شدن واژگان غریبه به آن نبوده، بلکه برخی اوقات دستور زبان و فرهنگ لغات را هم تحت تاثیر قرار داده است.

در سال‌های 1100 تا 1700 میلادی که به دوره میانه معروف است، مهاجرت هلندی‌ها به کشورهای انگلیس و آلمان هم بسیار زیاد بوده، بنابراین زبان و فرهنگ هلندی‌ها علاوه بر این که از این کشورها تاثیرات زیادی گرفتند، خودشان نیز تاثیرگذار بوده‌اند و قسمتی از لغات زبانی خود را وارد دستور زبانی این کشورها کردند.

دوره امروزی و مدرن که از سال 1700 تا حال حاضر است که در آن زندگی می‌کنیم، این زبان دستخوش تغییراتی نبوده و در طول این سال‌ها به یک شکل بین مردم استفاده می‌شده است.

0 0 vote
Article Rating

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments