تحصیل دوره های مهندسی در هلند

دوره های مهندسی در هلند

دانشگاه‌های هلند با وجود اعتبار بین‌المللی و سطح علمی بالا مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیاست. در میان رشته‌های مختلف دانشگاهی در هلند رشته‌های مهندسی جایگاه ویژه‌ای دارند. دوره های مهندسی در هلند همواره مورد تقاضا هستند از این رو فرصت‌های کم‌نظیر شغلی در سراسر دنیا برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی وجود دارد.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه و همچنین قدمت کشور هلند در حوزه مهندسی دلایل انتخاب رشته‌های مهندسی توسط دانشجویانی است که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند.

دوره های مهندسی در هلند در رشته‌های مختلف نظیر مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی ساخت‌وساز و… در دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی این کشور ارائه می‌شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک آیلتس یا تافل ضروری است.

کسانی که در هلند به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی می‌پردازند از مزایای خوبی برخوردار می‌شوند. فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها  پس از اتمام تحصیل به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند و از آینده شغلی خود مطمئن باشند.

مدارک دانشگاهی هلند از اعتبار خوبی برخوردار است و فارغ‌التحصیلان می‌توانند در صورت تمایل برای اشتغال به کشورهای پیشرفته دنیا همچون آمریکا، کانادا و استرالیا نیز بروند.

13 دانشگاه برتر هلند در فهرست 200 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. دانشگاه‌های دارای رشته‌های مهندسی در شهرهای مختلف هلند به صورت پراکنده قرار گرفته‌اند. مهم‌ترین این دانشگاه‌ها عبارتند از:

دانشگاه دلفت

دانشگاه دلفت بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی هلند در جنوب این کشور و در شهر دلفت قرار دارد. این دانشگاه بر اساس آخرین رتبه‌بندی، معتبرترین دانشگاه در زمینه تکنولوژی محسوب می‌شود. دانشکده‌های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مواد، معماری، مهندسی هوا و فضا، مهندسی دریا، فناوری،  طراحی صنعتی و… در این دانشگاه به ارائه دوره‌های آموزشی می‌پردازند.

 دانشجویان می‌توانند در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تحصیل کنند. تحصیل در دوره کارشناسی به زبان هلندی و در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی انجام می‌شود. برای تحصیل در دوره دکترا می‌توان با ارائه رزومه قوی از بورسیه تحصیلی بهره‌مند شد و حتی حقوق ماهیانه دریافت کرد.   

دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن در سال 1614 در شهری به همین نام تاسیس شده و از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند محسوب می‌شود. این دانشگاه با ده دانشکده و 27 موسسه تحقیقاتی دانشجویانی از سراسر دنیا را در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش می‌کند. در این دانشگاه دوره‌های کارشناسی به زبان هلندی و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه توئنته

دانشگاه توئنته یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سال 1961 در شهر انسخده تاسیس شده است. این دانشگاه در دانشکده‌های برق، ریاضی و علوم رایانه و علوم و فناوری به آموزش دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی می‌پردازد. دانشگاه توئنته با حدود ده هزار دانشجو از دانشگاه‌های منحصربه‌فرد جهان محسوب می‌شود. از نظر کارآفرینی اعتبار این دانشگاه شناخته شده است و فارغ‌التحصیلان آن آینده شغلی مطمئنی خواهند داشت.

مدرک دانشگاه توئنته مورد تایید وزارت علوم ایران است و فارغ‌التحصیلانی که پس از اتمام دوره تحصیل قصد بازگشت به ایران را داشته باشند در اشتغال مشکلی نخواهند داشت.

دانشگاه فنی آیندهوون

دانشگاه آیندهوون در سال 1956 در شهری به همین نام تاسیس شد. این شهر شهرت خود را مدیون ونگوگ نقاش معروف هلندی است که در روستایی نزدیک به این شهر زندگی می‌کرده است. دانشگاه آیندهوون دانشگاهی بین‌المللی در رشته‌های علوم مهندسی به شمار می‌آید. فعالیت‌های متعدد آموزشی و علمی در این دانشگاه با محور ساخت محصولات جدید انجام می‌شود که تاکنون دستاوردهای بسیاری را در زمینه علمی نصیب دانشگاه کرده است. دانشگاه آیندهوون با دانشگاه‌های برجسته جهان در تعامل است و همین امر باعث ارتقای سطح علمی آن شده است.

دانشجویانی که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند علاوه بر برخورداری از امکانات پیشرفته تحصیلی زندگی در شهری زیبا با امکانات کم‌نظیر را تجربه خواهند کرد.

تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور هلند مزایای بسیاری برای دانشجویان دارد. اگر قصد ادامه تحصیل در دوره های مهندسی در هلند را دارید، شرایط کلی آموزش، تحصیل و زندگی در این کشور را به کمک کارشناسان حوزه مهاجرت بررسی کنید و سپس برای مهاجرت تحصیلی تصمیم بگیرید.

5 1 vote
Article Rating

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments