سرمایه گذاری در صنایع کشاورزی در هلند

صنایع کشاورزی در هلند

می‌توان با اطمینان گفت که کشاورزی بزرگترین صنعت در کشور هلند است. خاک و زمین کشور هلند شرایط را برای پیشرفت صنعت کشاورزی در این کشور آماده کرده است. در واقع عوامل زیادی باعث شده که صنایع کشاورزی در هلند حرف اول را بزند. در ادامه این عوامل را بررسی کنیم.

یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت آن‌ها در صنعت کشاورزی، استفاده از روش‌های مدرن در کشاورزی است. استفاده از این روش‌ها به رشد روزافزون محصولات کشاورزی کمک کرده است. این بخش مهم‌ترین قسمت گردش اقتصادی کشور هلند است. به طوری که حدود ۲۱ درصد از کل صادرات هلند را صادرات محصولات کشاورزی تشکیل می‌دهد. قدرت این کشور در کشاورزی و صادرات مواد غذایی می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در هلند باشد.

کشور هلند بیشترین آمار صادرات مواد غذایی را در اروپا داراست. زمین‌های مسطح و حاصلخیز باعث شده تا تلاش زیادی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

صنعت کشاورزی در هلند

حدود ۴ درصد از جمعیت مردم هلند در صنعت کشاورزی مشغول به کار هستند و بعد از آن درصد زیادی هم در زمینه مواد غذایی مشغول هستند. از محصولات کشاورزی هلند می‌تواند به گوجه فرنگی، فلفل، خیار، سیب، پیاز و … اشاره کرد.

جدا از این موارد، حتما می‌دانید که باغ‌های زیادی در هلند وجود دارند که گل‌های زیبایی را در زمین خود می‌پرورانند. هر ساله تعداد زیادی گل به سراسر کشورهای دنیا صادر می‌شود.

این کشور به دلایل زیاد توانسته در این صنعت به درجات عالی برسد. موقعیت جغرافیایی مناسب، خاک حاصلخیز و مناسب کشاورزی، آب و هوای مناسب و استفاده از کشاورزی مدرن از دلایلی است که می‌تواند فرصتی برای سرمایه گذاری صنایع کشاورزی در هلند باشد.

نسبت رشد صنعت کشاورزی در هلند و رشد جمعیت

بر طبق تحقیقات به دست آمده، با رشد جمعیت حدود ۲۰۰۰ نفری، جمعیت دنیا به ۹ میلیارد نفر خواهد رسید. با این تعداد، اگر به میزان تولید مواد غذایی توجهی نشود، قطعا با کمبود آن مواجه خواهیم شد.

کشور هلند اعلام کرده که از اتحادیه جهانی امنیت غذایی حمایت خواهد کرد. اتحادیه جهانی امنیت مواد غذایی اعلام کرده که این مشکل باید توسط سیستم‌های هوشمند آب و هوایی رفع گردد. در این طرح تمامی پروژه‌های ماهیگیران، کشاورزان و باغداران در هر اندازه‌ای که باشند، تقویت و بزرگتر می‌شوند. نتیجه این مشارکت، حمایت از امنیت مواد غذایی می‌شود.

 

0 0 vote
Article Rating

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments