آشنایی با دانشگاه واخنینگن (Wageningen University)

دانشگاه واخنینگن

دانشگاه واخنینگن یکی از مراکز پژوهشی در هلند که در سال ۱۹۱۸ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه در شهر واخنینگن هلند قرار دارد. این شهر در استان خلدرلاند (Gelderland) در مرکز هلند واقع شده است. جمعیت این شهر حدود ۳۰۰۰۰ نفر است که تعداد زیادی از آن‌ها دانشجویان و اساتید هستند. عده زیادی از کارکنان دانشگاه نیز در همین شهر زندگی می‌کنند.

در صورتی که قصد تحصیل در هلند را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با دانشگاه‌ها و سیستم‌های آموزشی این کشور بیشتر آشنا شوید.

نکاتی درباره دانشگاه Wageningen

در این دانشگاه حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که حدود ۲۰ درصد از کل این تعداد را دانشجویان خارجی شامل می‌شوند. برخی از رشته‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی و باقی آن‌ها به زبان هلندی تدریس می‌شود. بنابراین بهتر است به زبان‌های هلندی و انگلیسی مسلط باشید. حدود ۴۰ رشته در مقطع‌های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه واخنینگن تدریس می‌شود. اساتید برای تدریس در این رشته‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

آغاز سال تحصیلی در این دانشگاه، از ماه سپتامبر (شهریور) شروع می‌شود و بنا به مقطع تحصیلی طول می‌کشد. برای مثال اگر برای دوره فوق لیسانس در این دانشگاه پذیرفته شوید باید ۱۲۰ واحد درسی را بگذرانید که حدود ۲ سال طول خواهد کشید. هر واحد درسی حدود ۲۸ ساعت آموزش نیاز دارد.

شهریه تحصیل در این دانشگاه با توجه به مقطع و رشته تحصیلی مشخص می‌شود. اما به صورت میانگین سالانه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو است.

برای ورود به دانشگاه‌های هلند باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشید.

رشته‌های تحصیلی در Wageningen University

دانشگاه Wageningen  یک مرکز تحقیقاتی است که در آن تحقیقات بنیادی و استراتژیک انجام می‌شود. مراحل تحقیق در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان آموزش داده می‌شود. این دانشگاه یک شعار معروف و هدفمند دارد؛ به سوی کشف پتانسیل طبیعت برای بهبود کیفیت زندگی.

هدف دانشگاه فراتر از یک دانشگاه معمولی است. آن‌ها بر روی سلامت، معیشت و شیوه زندگی تمرکز دارند و در زمینه‌های زیادی مانند آب و هوا، سلامت، تغذیه، محیط زیست، حیوانات، انرژی و … مطالعه و پژوهش می‌کنند.

  • کشاورزی
  • صنایع غذایی
  • غذا و محیط زیست
  • مدیریت منابع طبیعی
  • علوم دامی
  • علوم گیاهی
  • علوم اجتماعی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه واخنینگن هلند

یک رزومه کامل از تجربیات، تخصص‌ها، فعالیت‌ها و توانایی‌های خود آماده کنید. رزومه شما قدرت زیادی برای پذیرش در دانشگاه خواهد داشت.

نمره قبولی شما در آزمون‌های زبان انگلیسی بسیار مهم است. شما در هر کدام از آزمون‌های آیلتس، تافل، کمبریح باید نمره قابل قبولی دریافت کرده باشید.

نمره شما در آزمون آیلتس سطح ۲ باید بیشتر از ۶٫۵، در آزمون تافل باید بیشتر از ۹۲ و در آزمون کمبریج FCE نمره A و در آزمون CAE باید نمره بیشتر از c را دریافت کرده باشید.

علاوه بر این لازم است مدرک SOP که به انگیزه نامه شخصی شناخته می‌شود، نیز به دانشگاه ارائه دهید.

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments