مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی پروسه پیچیده و سختی دارد؛ که این روش را مناسب گروه خاصی از افراد می‌کند. متاسفانه بسیاری از افراد تصور می‌کنند؛ با استفاده از این روش می‌توانند سریع‌تر و ساده‌تر پناهندگی در هلند را به دست آورند. این در حالی است که اگر شرح حال واقعی پناهندگان به کشور هلند را بخوانید؛ ممکن است دیدگاه شما درباره این روش مهاجرت به هلند تغییر یابد. با این وجود ممکن است افرادی باشند که به دلایل واقعی بخواهند مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی را بیازمایند. موسسه مهاجرتی پارسا در زمینه مهاجرت به روش پناهندگی خدماتی ارائه نمی‌دهد؛ اما برای آشنایی شما با این روش و درک پیچیدگی‌های آن، مطالعه این صفحه را به شما توصیه می‌کنیم.

پناهندگی به هلند

پناهندگی به چه معناست؟

پذیرش مهاجر از طریق پناهندگی، روشی مرسوم در کشورهای توسعه یافته است. در واقع این روش محدود به کشور هلند نیست؛ و بسیاری از کشورهای جهان در این زمینه فعال هستند. مهاجرت پناهندگی به این معناست که فرد در سرزمین خود و به دلایل غیر قابل کنترل و عادلانه، از امنیت جانی و… برخوردار نیست. در واقع این روشی است که به افراد کمک می‌کند تا به دلایل غیرقابل قبول (از دیدگاه کشور مهاجرپذیر) قربانی خشونت نشوند.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

هر شخصی نمی‌تواند درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی داشته باشد. در واقع بنابر جزوه و راهنمای منتشر شده از طریق سازمان مهاجرین و تابعیت کشور هلند (IND)، تنها افرادی با شرایط زیر می‌توانند از این روش برای مهاجرت به هلند استفاده کنند:

1. افرادی که در کشورشان به دلایل نژاد، قومیت، دین، ملیت و یا اعقادات سیاسی تحت تعقیب باشند.

2. افرادی که با ارائه دلایل واضح و مشخص، نگران حکم اعدام، شکنجه، سایر موارد غیرانسانی و حتک آبروی خود باشند.

3. افرادی که دارای دلایل اساسی برای نگرانی بابت ترس از خشونت‌های اتفاقی مانند درگیری‌های مسلحانه و… باشند.

4. افرادی که همسر، پدر، مادر یا فرزند زیر سن قانونی‌شان از طریق پناهندگی اقامت کشور هلند را دریافت کرده باشند.

 

در نهایت این سازمان مهاجرت و تابعیت کشور هلند است که با توجه به اضهارات پناهجویان و ارائه مدارک گوناگون، تشخیص می‌دهد که پروسه مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی را مورد پذیرش قرار دهد یا خیر. در این زمینه این سازمان انتظار دارند که اطلاعات کامل و مادارک معتبری را از شما دریافت کند.

مراحل مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

اولین قدم برای مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی سفر به این کشور با ویزای موقت است. در واقع پروسه پناهندگی شما در کشور هلند با ارائه درخواست به سازمان مهاجرت و تابعیت کشور هلند آغاز می‌شود. وقتی درخواست خود را به دفتر این سازمان ارائه دادید؛ پروسه درخواست مهاجرت شما عملا آغاز خواهد شد.

قدم بعد اولین مصاحبه‌ای است که مامور این سازمان با شما انجام می‌دهد. این مصاحبه به مدارک هویتی و هویت شما اختصاص دارد. در واقع در این مصاحبه، مصاحبه‌گر می‌کوشد هویت دقیق شما را تشخیص داده و درستی آنها را تایید کند. در این مرحله اکیدا توصیه می‌شود از ارائه اطلاعات غلط دوری کنید. حتی اگر تا این مرحله اطلاعات اشتباهی ارائه داده‌اید؛ در این مرلحه اطلاعات درست را اعلام کرده و علت ارائه اطلاعات اشتباه و مدارک جعلی را انواع کنید. اگر دلایل درستی برای این کار داشته باشید؛ قطعا مامور مهاجرت می‌پذیرد و شما به مرحله بعد خواهید رفت. در صورتی که اگر به ارائه اطلاعات اشتباه ادامه دهید؛ در هر مرحله‌ای درخواست مهاجرت شما رد خواهد شد. در این مرحله سازمان مهاجرت و تابعیت هلند، یک مترجم آشنا به زبان شما و بی‌طرف را برای انجام مصاحبه در اختیار شما خواهد گذاشت.

در مرحله دوم با وکیلی که سازمان مهاجرت و تابعیت صحبت خواهید کرد. این وکیل کمک می‌کند نکات مرتبط با مصاحبه اول را با شما در میانت بگذارد و اگر اشکالی وجود دارد؛ آن را اصلاح کند. در واقع این وکیل شما را برای مصاحبه دوم آماده می‌کند.

در محله سوم شما باید مصاحبه دوم را با سازمان امور مهاجرت و تابعیت هلند انجام دهید؛ این مرحله را می‌توان مهم‌ترین مرحله در پروسه مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی دانست. در این مصاحبه است که شما علت خود را برای درخواست پناهندگی مطرح می‌کنید. دقت کنید که مصاحبه کننده کاملا با شرایط عمومی کشور مبدا شما آشناست؛ و دلایل شما باید آنقدر قانع کننده باشد؛ که بتواند نظر مصاحبه کننده را جلب نماید.
در روز بعد از مصاحبه دوم، وکیلتان متن مصاحبه را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این مرحله نیز وکیل می‌کوشد تا با دقت هرچه تمام‌تر اطلاعات درج شده در مصاحبه را اصلاح کرده و موارد مورد نیاز دیگر را به ان بیفزاید.

در مرحله بعد ادامه پروسه مهاجرت پناهندگی به هلند، اداره مهاجرت و تابعیت این کشور درباره درخواست شما تصمیم‌گیری می‌کند. در واقع در این مرحله سازمان با توجه به مستندات ارائه شده و مصاحبه شما، سه نوع تصمیم خواهد گرفت:

  • شما مشمول پاسخ مثبت تقضای پناهندگی شده و می‌توانید برای تکمیل درخواست خود، به صورت موقت در هلند بمانید.
  • سازمان نیاز به بررسی بیشتری دارد. بنابراین سازمان تقضای شما را تمدید کرده و به شما بروشوری برای تکمیل تقضای خود می‌دهد.
  • جواب سازمان به تقضای شما منفی است؛ و این موضوع را با دلایل آن از طریق وکیل‌تان اعلام می‌کند.

در این مرحله شما به کمک وکیل‌تان می‌توانید به حکم ارائه شده اعتراض کنید؛ و دلایل خود را برای درخواست رسیدگی مجدد مطرح نمایید. در نهایت پس از اعلام اعتراض، باز هم یکی از شرایط شرح داده شده در بالا امکان پذیر است.

در نهایت توصیه می‌کنیم با صبوری بیشتر و پیگیری روش‌های دیگر، مهاجرت به هلند را از روش‌های امن‌تر و بهتر انجام دهید. اگر در این زمینه نیازمند کسب مشاوره هستید؛ می‌توانید با دفتر مهاجرتی پارسا تماس بگیرید.

فرم زیر را کامل کرده و برای دریافت مشاوره منتظر تماس ما باشید.

متقاضی اخذ اقامت هلند از طریق:
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
3 1 vote
رأی دهی به مقاله